Izglītojošs piedzīvojums skolēniem – „Latvijas Finiera” Zaļā klase

Izglītojošs piedzīvojums skolēniem – „Latvijas Finiera” Zaļā klase

   2019. gada 12. septembrī vairākas Rēzeknes 5. vidusskolas sākumskolas un pamatskolas klases devās izglītojošā ekskursijā uz „Sarkaņkalnu”, lai iepazītos ar meža apsaimniekošanas ciklu un kokrūpniecības nozari Latvijā, ko rīkoja „Latvijas Finieris” sadarbībā ar AS „Latvijas valsts meži”.

   Visas dienas garumā Rēzeknes novada Verēmu pagasta „Sarkaņkalnā” pasākuma organizatoru un sadarbības partneru sagatavotajās informatīvajās pieturās skolēnus sagaidīja meža nozares profesionāļi. Klases, apmeklējot pieturas, piedalījās izglītojošās aktivitātēs un uzzināja daudz ko jaunu par mežu, tajā sastopamajiem kokiem un dzīvniekiem, kā arī šo dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu.

   Skolēniem ļoti patika, kā tika demonstrēta meža uguns apsardzības un meža apsaimniekošanas tehnika, ieinteresēja plašais Latvijā ražoto koksnes produktu klāsts un to izmantošana pasaulē.

   Bērni varēja uzzināt par iespējām apgūt ar meža nozari saistītas specialitātes, kā arī iesaistīties praktiskās nodarbībās- kopā ar klasi izgatavot putnu būrīti, bez naglām un darbarīkiem izveidot tiltiņu, izmēģināt savas prasmes zāģēšanā un naglošanā, kā arī uzlaikot meža strādnieku tērpu.

   Izglītojošā pasākuma noslēgumā bija iespēja kopīgā piknikā pie ugunskuriem remdēt izsalkumu ar līdzņemtajām pusdienām, izcept desiņas, kā arī iegādāties siltu ēdienu uz vietas. Un tas viss – vairāk nekā 200 metrus augstajā Sarkaņkalna virsotnē, vienā no gleznainākajām Rēzeknes novada vietām!

Bildes no pasākuma var apskatīt galerijā Zaļā klase

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola