˶Latvijas Skolas soma˝ turpina izglītot skolēnus

˶Latvijas Skolas soma˝ turpina izglītot skolēnus

   Saulainā 3. oktobra pēcpusdienā Rēzeknes 5. vidusskolas 1. - 6. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt smilšu animācijas izrādi ˶Mazais princis˝ Austrumlatvijas koncertzālē. Bērni dzīvoja līdzi apbrīnojamajam stāstam - pasakai par zēnu no citas planētas, par viņa piedzīvojumiem un atklājumiem. Taču šoreiz stāsts tika parādīts, veidojot smilšu gleznas dzīvās mūzikas (kvarteta ˶Sinfonietta Rīga˝) pavadījumā, skanot aktiera Maksima Busela vēstījumam.

   Tā bija jauna un neparasta pieredze jauno skatītāju kultūras dzīvē, , taču pasakas galvenā doma- mēs esam atbildīgi par draugu, kas nonāk nelaimē,- lika aizdomāties ikvienam.

   Lūk, 4. b klases skolēnu atsauksmes par redzēto:

   Dāvis: ˶Izrāde patika! Īpaši patika, kā veido zīmējumus no smiltīm. Es šādu teātri redzēju pirmo reizi.˝

   Laura: ˶Man ļoti patika. Vislabāk man patika dzīvā mūzika, tā bija ļoti skaista. Neparasti zīmējumi.˝

   Raivis: ˶Teātris bija fantastisks!˝

   Dairis: ˶Izrāde bija jauka. Man patika viss-patika zīmējumi, patika mūzika un ļoti izteiksmīgā lasīšana.˝

   5. - 9.klašu skolēni ˶Latvijas skolas somas˝ ietvaros izzināja akadēmisko mūziku tuvplānā, jo Rēzeknes 5.vidusskolā 10.oktobrī viesojās brīnišķīgi mākslinieki- pianists Ventis Zilberts, operdziedātāja Evita Pehaka un stāstnieks Augusts Zilberts ar muzikāli izzinošu programmu ˶Ceļojums skaņu pasaulē˝.

   Skolēni par opermūzikas žanru, protams, runā stundās, bet pavisam citādi ir, kad virtuozu klavierspēli un operdziedāšanu var klausīties tik tuvu. Daudzi no klātesošajiem skolēniem nekad nebija dzirdējuši operdziedāšanu dzīvā izpildījumā, un vairākums programmu klausījās ar patiesu interesi.

   7.a klases skolēni dalījās pārdomās par dzirdēto un redzēto:

   Beāte: ˶Operdziedātājai Evitai Pehakai bija patiesi iespaidīga balss, skaļa un melodiska. Ventis Zilberts ir profesionāls pianists, viņš atgādināja par to, ka tikai ar cītīgu darbu var sasniegt augstus mērķus. Esmu dzirdējusi operu, bet nekad iepriekš opera nebija skolā.”

   Simona: ˶Operdziedātājas atainotās emocijas kopā ar dziedājumu atstāja neaizmirstamu iespaidu- tās bija tik reālas un pārliecinošas, pat vienā operas ārijā māksliniece pilnīgi iejutās tēlā.”

   Santa: ˶Man ļoti patika, kā spēlēja klavieres Ventis Zilberts, arī pa gaisu aizlidojušās notis viņu nesamulsināja, viņš neapjuka. Augusta Zilberta stāstījums lieliski iederējās šajā programmā, iesaistot sarunā arī skatītājus.˝

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola