Bibliotēka

Rēzeknes 5. vidusskolas bibliotēkas darba plāns

Rēzeknes 5. vidusskolas bibliotēkas reglaments

Raksts par Vinetu Trimalnieci

   Tagad arī mēs zinām, ka Latvijā dzimusi vēl viena ļoti talantīga rakstniece.

   2020. gada 19. oktobrī Rēzeknes 5. vidusskolas bibliotēkā  ciemojās jaunā latviešu autore Vineta Trimalniece - mūsu skolas 2011. gada absolvente.

    Šogad iznākusi viņas pirmā grāmata - stāstu krājums ˶Piepildīts˝. Pārsteidzoši ir tas, ka  autore raksta par sirmgalvjiem (un ne tikai) - pansionāta iemītniekiem. Raksta ar jaunam cilvēkam neparastu iejūtību un pārsteidzoši dziļu dzīves izpratni, kuru guvusi, pati strādājot pansionātā un slimnīcā.

   ˶Es iedvesmojos rakstīt un iedvesmojos dzīvot, uzkrāju sevī viņu stāstu pieredzi un prātoju, cik milzīgs, neredzams spēks viņos ir par spīti smagumam kaulos. ˶Izstāsti mani tālāk…˝ reizēm man šķita, ka pansionāta sienās var dzirdēt šo cilvēku dzīves mani uzrunājam. Un es liku uz papīra to, ko redzēju, ko nojautu, ko iztēlojos,˝ tā par grāmatas tapšanu stāsta Vineta Trimalniece.

   Dace Rukšāne žurnālā ˶SestDiena˝ raksta: ˶Lai arī daudzi stāsti ir diezgan bēdīgi, tomēr tiem cauri stīdz dzīves apliecinājums, un asaras, ko šad tad nākas notraukt, ir attīrošas.˝

Milzīgs paldies par grāmatu! Lai top!

 

 1   2   3 

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola