Bibliotēkas aktivitātes

Paldies mūsu lasītājiem!

   Lasot grāmatas, cilvēks gan atpūšas, gan paplašina redzesloku. Lasīšana veicina domāšanu un spēju loģiski izteikties, papildina vārdu krājumu. Skolas bibliotēkā ir atrodamas gan jaunas, nesen izdotas grāmatas, gan senākas, jau daudzu lasītāju iemīļotas. Visvairāk pieprasītās grāmatas joprojām ir Džefa Kinnija „Grega dienasgrāmata”, Stiltona sērija, kā arī „Bērnu žūrijas” kolekcijas grāmatas.

   Pirmssvētku nedēļā uz sākumskolas klasēm devās bibliotekāres Ināra un Iveta ar pašdarinātām dāvanām- skaistiem čiekurrūķīšiem- un pateicībām čaklākajiem skolas bibliotēkas lasītājiem. Šogad čiekurrūķīšus saņēma šādi skolēni:

1.a klasē:
Fēlikss Olivers Nikolajevs, Renārs Fedorenkovs,
Elīza Lizinska, Sandija Sklauda, Karolīne Sprukte, Laura Pečkova.

1.b klasē:
Gints Komarovs, Ģirts Komarovs, Gustavs Upenieks, Artis Višs, Dominiks Aņisimovs,
Anete Juhneviča, Daniels Stafeckis, Maksims Černoguzovs.

2.a klasē:
Patrīcija Rūža, Samanta Grehova, Dainis Laizāns, Vanesa Volkova, Estere Nikonova.

2.b klasē:
Laura Pitrāne, Dairis Krievāns, Raivis Trauliņš, Armands Ozoliņš.

3.a klasē:
Markuss Reiniks, Alīna Viktorija Seile, Viktors Aleksejevs, Sofija Lukaševa,
Anastasija Sokolova, 
Sanita Paura, Jeļizaveta Dukure, Daniels Skutelis, Māris Kušners.

3.b klasē:
Egita Koroševska;

4.a klasē:
Patrīcija Daugoviča, Laura Arta Murāne, Linda Pitka, Signe Pranče.

4.b klasē:
Evelīna Koroševska, Vivita Razgale.

   Paldies mūsu čaklajiem lasītājiem!
   Projekta „Bērnu un jauniešu žūrija 2017” dalībnieki saņēma aproces ar uzrakstu „Es mīlu grāmatu”. Šogad no mūsu skolas žūrijas darbā piedalījās 25 balsotāji.

LASĀM SKAĻI!

   Šogad Latvijas Nacionālā bibliotēka uzsākusi jaunu projektu - Skaļās lasīšanas sacensības-, kurās piedalās 11 - 12 gadus veci skolēni. Šis pasākums aizgūts no Holandes, kur šādas sacensības notiek jau vairāk nekā 20 gadus. Projekta mērķis ir veicināt lasīt prieku un pilnveidot skolēnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai. Sacensības notiek vairākos posmos- skolā, pilsētā, reģionā, valstī.

   14.decembrī mūsu lasītavā notika skolas posma sacensības, kurās piedalījās septiņi lasītāji. Viņu uzstāšanos vērtēja žūrija: pilsētas 2.bibliotēkas bibliotekāre Zenta Ruskule, latviešu valodas skolotāja Dzintra Circāne un bibliotekāre Ināra Losāne. Skolēni bija izvēlējušies interesantus fragmentus no dažādu autoru darbiem. 6.klases skolnieki Rainers Šulbergs un Artūrs Ozoliņš demonstrēja skaļu un drosmīgu lasīšanu, 5.a klases skolnieces Ingūnas Buldures izvēlētais fragments bija jautrs un klausītāju interesi saistošs, Elizabete Mihailina (5.a kl.) iepriecināja ar ļoti emocionālu lasījumu. 3.vieta tika piešķirta Agnesei Pavlovskai (5.a kl.), jo viņa prata paust arī personīgo attieksmi pret lasāmo fragmentu. 2.vieta- Matīsam Sandoram (5.b), kura uzstāšanās bija interesanta un emocionāla. Par skolas posma sacensību uzvarētāju kļuva Jānis Rancāns (5.b kl.), kurš prata ar atbilstošu balss maiņu un spēju iejusties grāmatas varoņa lomā  piesaistīt  klausītāju uzmanību un apliecināt savu labo lasītprasmi. Uzvarētājam galvā tika uzlikts kronis, kā tas tiek darīts arī Holandē.

   Sveicam Jāni un vēlam viņam veiksmīgu uzstāšanos pilsētas posma sacensībās martā! 

1 2 

 

Viesis bibliotēkā

   5.decembrī skolas bibliotēkā ar savas dzejoļu grāmatas “Ar mani runā kaija” prezentāciju viesojās Ēriks Matulis. Pirms daudziem gadiem viņš ir mācījies mūsu skolā un ar pateicības vārdiem pieminēja savu latviešu valodas skolotāju Zinaīdu Šmauksteli.

   Ēriks Matulis ir sabiedrisko attiecību un inovatīvās uzņēmējdarbības pasniedzējs Ekonomikas un kultūras augsskolā, pašlaik ir valdes loceklis biedrībā “Socializācijas klubs”.

   Dzejnieks uzdāvināja skolas bibliotēkai vairākus savas dzejoļu grāmatas eksemplārus, vienā no tiek atstājot ierakstu: “Mīļā skola! Paldies!”

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola