Taureņu balle

  Maija beigās visiem skolēniem tāds īpašs taureņu vieglums rokās, kājās un galvā. Pavisam drīz tie kā taureņi laidīsies vasarā iekšā. Bet pirms tam jāpārskata paveiktais un jānovērtē sasniegtais.

  No 1. Līdz 16.maijam skolas lasītavā bija apskatāma skolēnu radošo darbu izstāde ”Košais taurenis”. Pirms tam vajadzēja veikt divus uzdevumus: sacerēt dzejoli vai stāstiņu un pašam izveidot taureni. Pārsteidzoša ir skolēnu fantāzija un prasme- taureņi tika tamborēti, līmēti, zīmēti, veidoti no avīzes, spalvām un monētām. Un tad tie visi „salidoja” lasītavā, kur nometās uz galdiem, grāmatu plauktiem, durvīm un sienām. Ikviens varēja tos aplūkot, kā arī izlasīt radošos sacerējumus- stāstus, pasakas un dzejoļus- un par interesantākajiem nobalsot.

1 2 3

   19.maija pēcpusdienā lasītavā uz Taureņu balli tika aicināti labāko darbu autori. Viņus  sagaidīja Vasaras Taurenīte, tērpusies  savā svētku spārnušallē, par kuru pat bija sacerēts dzejolis.

Taurenis ar skaisto šalli
Lidoja uz jauku balli,
Spārniņus tas vicināja,
Draugus arī aicināja.
                                                        (Rihards Ločmelis)

   Taurenīte aicināja visus nolasīt savus radošos sacerējumus. Par to, kā taureņi veidojas un pakāpeniski no tārpiņiem un kūniņām pārvēršas par  raibiem skaistuļiem, savos darbos rakstīja Viktorija Laicāne un Evelīna Koroševska. Taureņu mīļākais gadalaiks ir pavasaris, un to dzejoļos atainoja Patrīcija Daugoviča un Zigmārs Pudenko. Taureņi ir draudzīgi, viņi draudzējas ar citiem taureņiem, ar dažādiem kukaiņiem, vabolēm. Par draudzību savos darbos stāstīja Egita Koroševska un Valērija Jarocka.

    Taureņi ir ļoti manīgi un grūti noķerami.

Kāds maziņš spārns man pieskaras.
Pagriežos- nekā.

Tad vēju vieglu izdzirdu.
Paskatos- nekā.
Beidzot ieraugu es to-
Taurenīti mazo.
Dzeltens, tāds kā saules stariņš.
Gribu noķert to,
Roku paceļu, lai ķertu.
Še tev- aizlido!
                                                      (Klaudija Dembovska)

   Taureņi ir drosmīgi un izpalīdzīgi. Lai gan izskatās mazi un neaizsargāti, tie nebaidās iesaistīties cīņā. Par to savā stāstā pavēstīja Armands Mūrnieks.  Savukārt Nikola Boiko pastāstīja par taureni, kurš palīdzēja kādai meitenei atveseļoties. Muzikālu stāstu par taureņiem nolasīja Katrīna Štekele.

4 5 6

   Taureņi līdzinās ziediem, tie ir ļoti dažādi- dzelteni, balti, raibi. Ar savu košumu tie iepriecina visus pārējos. Par to savos sacerējumos stāstīja Katrīna Lagzdiņa, Anastasija Boiko un Madara Dunda. Taureņiem patīk kūleņot gaisā un dejot.

Pavasara saulītē
Zaļai vārnai maltīte!
Garām lido taurenis,
Sīks un košs patiesi viņš.
Nolaidās uz hektāra,
Pamieloties nektāra.
Uzņēmis nu kalorijas,
Viegli, līksmi dejās vijas.
                                                                      (Betija Elizabete Cauņa)

   Pēc šī dzejoļa noklausīšanās Vasaras Taurenītei arī sagribējās palidināties, un viņa visus aicināja uz kopīgu deju. Tā, dejojot, spēlējot spēles un baudot tēju, tika svinēts konkursa „Košais taurenis” noslēgums. Katrs Taureņu balles dalībnieks saņēma pateicību un dāvanā grāmatu.

   Mēs katrs mazliet līdzināmies taurenim. Mums gribas būt brīviem, laisties pāri pļavām pretī vasarai. Mums katram sirdī mīt tāds mazs taurenītis, kurš neļauj būt vienaldzīgiem pret skaistumu. 

7 8

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola