Aktivitātes

Ekskursija uz Daugavpili

   21. februārī Rēzeknes 5. vidusskolas sākumskolas skolēni nodarbību cikla Mazo pētnieku skoliņa” „Es un pasaule” dalībnieki devās ekskursijā uz zinātkāres centru ZINNO Daugavpilī. Bērniem bija iespēja veikt aizraujošus praktiskos uzdevumus ar vielām: izveidot lavas lampu, uzzināt vai mums piemīt superspējas, pārbaudīt dažādu pārtikas vielu mijiedarbību.

   Ekskursijas turpinājumā apmeklējām Latgales zoodārzu. Šeit skolēni ar interesi vēroja dažādus eksotiskos dzīvniekus: bruņurupučus, iguānas, skorpionus, žņaudzējčūskas, pērtiķus un citus tropu mežu un Latvijas ainavas iemītniekus. Par dzīvnieku paradumiem un dzīvesveidu aizraujoši stāstīja zoodārza ekskursiju vadītājs Aivars Rimicāns.

   Paldies par iespēju darboties, iepazīt un izzināt pasauli ap mums.

Skolotājas: Ineta Lupika, Aelita Andrejeva, Regīna Ogriņa un skolēni.

1 2 3 4 

5 

Jauniešu apmaiņas projekts „Sirdspukstu ritmā”

Jaunatne darbībā

Šī gada 23.-31.jūlijā, Rēzeknē norisinājās trīspusējs jauniešu apmaiņas projekts „Sirdspukstu ritmā". Projektā piedalījās jaunieši no Rēzeknes 5. vidusskolas , Rumānijas un Norvēģijas. Mūsu projekta mērķis bija - jauniešu ar dažādām iespējām līdzdalības apzināšanās Eiropā kā vienotā telpā. Projektā mums bija izvirzīti arī sekojoši uzdevumi: sniegt jauniešiem iespēju pašizpausties un iegūt jaunu pieredzi; attīstīt jauniešiem aktīvu dzīves pozīciju; attīstīt sadarbību starp Eiropas valstu jauniešiem un citi uzdevumi saistīti ar jauniešu ar atšķirīgu kultūras pieredzi sadarbību. Protams, ka uzdevumi tika sasniegti. Projekts tika realizēts ar programmas „Jaunatne darbībā" atbalstu. Projekta laikā mēs visi dzīvojām Adamovas speciālājā internātpamatskolā. Katra diena projekta laikā bija piepildīta ar daudzveidīgām aktivitātēm. Pirmajā dienā bija daudz dažādu ledus laušanas aktivitāšu, mēģinājām atcerēties visu 23 dalībnieku vārdus ar dažādu spēļu un enerdžaizeru palīdzību. Dienas beigās gandrīz visi jau zinājām viens otra vārdu. Vakarā bija latviešu nacionālais vakars, kad mēs rādījām ciemiņiem latviešu tradicionālās dejas, dziedājām dziesmas un ēdām nacionālos ēdienus. Projekta laikā bija iespēja apgūt brake dance, capuero un citu deju prasmes, izzināt citu valstu kultūru, nobaudīt to nacionālos ēdienus, iemācīties to nacionālās dziesmas un dejas, kā arī iemācīties pāris vārdus citās valodās. Katra diena bija piedzīvojumu un pozitīvu emociju bagāta. Projekta laikā mums bija iespēja paairēties ar kanoe laivām pa Adamovas ezeru; izzināt Rēzekni orientēšanās dienā, veicot dažādus uzdevumus un kontaktējoties ar vietējiem iedzīvotājiem. Apciemojām podnieku Viktoru Pankovu, kur jaunieši paši varēja iejusties meistara ādā, izveidojot kādu nieciņu no māla. Paviesojāmies arī Andrupenes lauku sētā, kur varēja izstaigāt purva taku, apskatīt senās lauku mājas un paēst senos latviešu ēdienus. Visi kopā kāpām arī augstākajā Latvijas punktā - Lielajā liepu kalnā, un peldējāmies lielākajā Latvijas ezerā - Rāznā. Bija iespēja pašiem izveidot skaistas vējdzirnavas pie mūsu vidusskolas un uzzīmēt grafiti uzvecās ķieģeļu sienas, blakus skolai. Kopīgi apmeklējām jaunuzcelto Latgales vēstniecību „GORS” un skatījāmies filmu mūsu kinoteātrī. Projekta laikā mēs visi ieguvām jaunas zināšanas par citu valstu kultūru, pieredzi komunikācijā ar citiem cilvēkiem, daudz ļoti tuvu un jauku draugu, daudz pozitīvu emociju un prieka un neaizmirstamas atmiņas par šīm kopā pavadītajām deviņām dienām. Aicinām visus jauniešus rakstīt savus apmaiņas projektus un iesaistīties programmā „Jaunatne darbībā”.

Projekta dalībniece: Agita Geidāne

„Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija [paziņojums] atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.”

Polija, Toruņa (22.07.2012- 31.07.2012)

      Ļoti agrā jūlija rītā mūsu skolas jauniešu grupa, kas sastāvēja no 8 dalībniekiem un grupas vadītājas - psiholoģes Ivetas Gailes, devās aizraujošā piedzīvojumā - jauniešu apmaiņas programmā ,,At the top of voice” uz Poliju, kur tika apvienotas 3 dažādu valstu grupas - latvieši, itāļi un, protams, poļi.

       Mēs dzīvojām vairāk kā nedēļu nelielajā Polijas pilsētiņā Toruņā, kas atrodas Polijas centrālajā daļā. Jau kopš 1997.gada tā ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā pateicoties tās vēsturiskajai nozīmei un daudzajiem pieminekļiem (piem., Kopernika dzimtā māja) , kas labi saglabājušies un ir labi apskatāmi ikvienam.

       Lieki piebilst, ka šī pilsēta ir patiesi atmiņā paliekoša. Vecpilsēta ļoti līdzinās Vecrīgai, tā, ka noilgoties pēc mājām mēs nemaz nepaguvām, mēs jau jutāmies kā mājās!
Projekta laikā mēs interesanti, neikdienišķi pavadījām laiku, pie reizes attīstot komunikācijas prasmes, saziņu angļu valodā un vēl jo vairāk daudziem šī apmaiņas programma palīdzēja labāk izzināt sevi, uzdrīkstēties darīt to, ko nekad nav darījuši.

       Katra diena mums bija pakārtota precīzi pēc laika: 9: 00 mēs ēdām diezgan vienkāršas, toties sātīgas brokastis - kādu jogurtu vai bulciņu ar tēju. Jau plkst.10: 00 mēs uzsākām rīta aktivitātes, spēlējot dažādas spēles un iesaistoties ‘’enerdžaizeros’’, kas ļāva mums visiem ātri vien satuvināties un iepazīt vienam otru . Pēc kārtīgas iztrakošanās svaigā gaisā, devāmies uz restorānu ieturēt gardas pusdienas. Vēlāk ikviens pēc sirds patikas varēja veltīt pāris stundas sev - vai nu dodoties iepazīt pilsētas centru vai Vecpilsētas veikaliņus vai patīkami pavadīt laiku kafejnīcā, ēdot skaisti servētu saldējumu ar augļiem, putukrējumu un citiem labumiem .

       Beidzoties brīvajam laikam, protams, neizpalika arī vakara aktivitātes, kurās grupu vadītāji mūs pārsteidza ik reizi ar ko jaunu.

       Pēc tam ieturējām spēcinošas vakariņas, kuras ikviens gaidīja ar nepacietību un nenoliedzamu interesi par to, kas ‘’šoreiz’’ tiks servēts galdā - vai būs bagātīgs klāsts ar dažādām picām, pastu un zupām itāļu restorānā, vai arī mūs gaidīs ‘’Pankūku māja’’ ar dažādām pildītām pankūkām, mērcēm, lazanjām.
Ne vienu vakaru mēs nepalaidām bez došanās uz vietējām ballītēm, kur varēja gan izdejoties, gan arī no sirds izrunāties ar pārējo valstu grupu dalībniekiem. Darījām arī dažādas ,,trakas’’ lietas, kā, piemēram, skrējām ar visām drēbēm cauri strūklakai vēsās naktīs un tml.
Es atceros šos piedzīvojumus ar smaidu uz lūpām. Tāpat es spilgti atceros atvadīšanos no visiem – mēs bijām tikai dažas dienas pazīstami, bet atvadīties nācās caur asarām. Mūs vienoja neaprakstāmi piedzīvojumi, daudzi kopīgi paveikti uzdevumi, joki, kā rezultātā mēs sadraudzējāmies.
Katram šis piedzīvojums saistās ar kaut ko savu - citam ar pirmo lidojumu, citam ar atrakciju parkā pārvarētajām bailēm no augstuma, citam tā ir vispār pirmā reize ārzemēs, cits pārvarēja savu pārmērīgo noslēgtību un kautrīgumu. Droši varu teikt, ka visi atgriezās mājās kā ieguvēji!

Autore: Karīna Kadakovska, 12.b klase

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola