Polija, Toruņa (22.07.2012- 31.07.2012)

Polija, Toruņa (22.07.2012- 31.07.2012)

      Ļoti agrā jūlija rītā mūsu skolas jauniešu grupa, kas sastāvēja no 8 dalībniekiem un grupas vadītājas - psiholoģes Ivetas Gailes, devās aizraujošā piedzīvojumā - jauniešu apmaiņas programmā ,,At the top of voice” uz Poliju, kur tika apvienotas 3 dažādu valstu grupas - latvieši, itāļi un, protams, poļi.

       Mēs dzīvojām vairāk kā nedēļu nelielajā Polijas pilsētiņā Toruņā, kas atrodas Polijas centrālajā daļā. Jau kopš 1997.gada tā ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā pateicoties tās vēsturiskajai nozīmei un daudzajiem pieminekļiem (piem., Kopernika dzimtā māja) , kas labi saglabājušies un ir labi apskatāmi ikvienam.

       Lieki piebilst, ka šī pilsēta ir patiesi atmiņā paliekoša. Vecpilsēta ļoti līdzinās Vecrīgai, tā, ka noilgoties pēc mājām mēs nemaz nepaguvām, mēs jau jutāmies kā mājās!
Projekta laikā mēs interesanti, neikdienišķi pavadījām laiku, pie reizes attīstot komunikācijas prasmes, saziņu angļu valodā un vēl jo vairāk daudziem šī apmaiņas programma palīdzēja labāk izzināt sevi, uzdrīkstēties darīt to, ko nekad nav darījuši.

       Katra diena mums bija pakārtota precīzi pēc laika: 9: 00 mēs ēdām diezgan vienkāršas, toties sātīgas brokastis - kādu jogurtu vai bulciņu ar tēju. Jau plkst.10: 00 mēs uzsākām rīta aktivitātes, spēlējot dažādas spēles un iesaistoties ‘’enerdžaizeros’’, kas ļāva mums visiem ātri vien satuvināties un iepazīt vienam otru . Pēc kārtīgas iztrakošanās svaigā gaisā, devāmies uz restorānu ieturēt gardas pusdienas. Vēlāk ikviens pēc sirds patikas varēja veltīt pāris stundas sev - vai nu dodoties iepazīt pilsētas centru vai Vecpilsētas veikaliņus vai patīkami pavadīt laiku kafejnīcā, ēdot skaisti servētu saldējumu ar augļiem, putukrējumu un citiem labumiem .

       Beidzoties brīvajam laikam, protams, neizpalika arī vakara aktivitātes, kurās grupu vadītāji mūs pārsteidza ik reizi ar ko jaunu.

       Pēc tam ieturējām spēcinošas vakariņas, kuras ikviens gaidīja ar nepacietību un nenoliedzamu interesi par to, kas ‘’šoreiz’’ tiks servēts galdā - vai būs bagātīgs klāsts ar dažādām picām, pastu un zupām itāļu restorānā, vai arī mūs gaidīs ‘’Pankūku māja’’ ar dažādām pildītām pankūkām, mērcēm, lazanjām.
Ne vienu vakaru mēs nepalaidām bez došanās uz vietējām ballītēm, kur varēja gan izdejoties, gan arī no sirds izrunāties ar pārējo valstu grupu dalībniekiem. Darījām arī dažādas ,,trakas’’ lietas, kā, piemēram, skrējām ar visām drēbēm cauri strūklakai vēsās naktīs un tml.
Es atceros šos piedzīvojumus ar smaidu uz lūpām. Tāpat es spilgti atceros atvadīšanos no visiem – mēs bijām tikai dažas dienas pazīstami, bet atvadīties nācās caur asarām. Mūs vienoja neaprakstāmi piedzīvojumi, daudzi kopīgi paveikti uzdevumi, joki, kā rezultātā mēs sadraudzējāmies.
Katram šis piedzīvojums saistās ar kaut ko savu - citam ar pirmo lidojumu, citam ar atrakciju parkā pārvarētajām bailēm no augstuma, citam tā ir vispār pirmā reize ārzemēs, cits pārvarēja savu pārmērīgo noslēgtību un kautrīgumu. Droši varu teikt, ka visi atgriezās mājās kā ieguvēji!

Autore: Karīna Kadakovska, 12.b klase

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola