Gaidām ciemos itāļus

Gaidām ciemos itāļus

Ir pagājuši trīs gari vasaras mēneši, kurus skolēni veltīja atpūtai no mācībām. Kāds izklaidējās, kāds cits strādāja, bet jauniešu grupa no Rēzeknes 5. vidusskolas skolotājas Ivetas Gailes vadībā jau janvāra sākumā uzsāka darbu, kurš vēl nav beidzies arī tagad un saulaino vasaru veltīja tam, lai viss tiktu padarīts. Viņi izmantoja „Jaunatne darbībā” doto iespēju un uzrakstīja projektu „Similar sides of world”, kurš, kā noskaidrojās vasaras sākumā, tika arī apstiprināts.

Projekts norisināsies no šī gada 24. septembra līdz 2. oktobrim. Tas tiks veidots sadarbībā ar grupu no Itālijas, kas tad arī ieradīsies Rēzeknē. Projekta galvenais mērķis ir izveidot filmu, kura spētu parādīt cilvēkiem, ka dzimums nav šķērslis, lai kaut ko sasniegtu vai iegūtu.

Pasākuma laikā, kā jau tika minēts, tiks izveidota filma par dzimuma līdztiesību. Bet, lai filma izdotos veiksmīga, dalībnieki diskutēs par šo tēmu, viena diena tiks veltīta simulācijai, kad zēni iejutīsies meiteņu ikdienā un otrādāk, kā arī tiks organizēts darbs Rēzeknes pilsētas skolās, lai informētu un uzzinātu citu vienaudžu viedokli par šo tēmu. Un, protams, projekta noslēguma tiks rīkots pasākums, kur šī filma tiks izrādīta citiem. Vakara gaitā mūs pagodinās folkloras kopa „Vīteri” ar dančiem, kur varēs piedalīties visi.

Rēzeknes 5. vidusskolas jaunieši ir priecīgi par paveikto darbu, kas tika novērtēts, viņi apsola, ka šis nebūs pēdējais šāda veida projekts Rēzeknes 5. vidusskolā.

Var tikai apbrīnot jaunatnes ideju daudzveidību un radošumu, tāpēc aicinām aktīvi piedalīties nākamo šāda veida projektu realizēšanā.

Autors: Madara Švarce
Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola