18. novembris no jaunieša skatījuma

18. novembris no jaunieša skatījuma

Šogad aizsākās jauna tradīcija gan jaunu, gan nu jau vairs ne tik jaunu rēzekniešu dzīvītēs – tautas skrējiens „Ieelpo Rēzekni”. Par to var pateikties Rēzeknes pilsētas Jauniešu domes locekļu izrādītajai iniciatīvai. Rezultāti bija atkarīgi no katra vēlmes skriet - varēja cīnīties pa vienam vai baudīt atmosfēru lēni veļoties uz priekšu grupiņā. Balvas varēja iegūt ne tikai par sasniegumiem sportā un aktīvo svīšanu, bet arī liekot lietā izdomu un demonstrējot eleganta skrējiena laikā vairāku nakšu garumā tapušos tērpus. Īpaši visu vidū izcēlās Rēzeknes 5. vidusskolas komanda „Mikimauši”, ar sarkaniem plīvojošiem bruncīšiem, piemīlīgiem melniem degunteļiem un apaļām peļu ausīm, skrējiena laikā izklaidējot publiku amizantām kustībām.

Bet, protams, ka es biju šīs komandas dalībniece. :D Atskrējām gandrīz pēdējie, bet bezgala laimīgi un enerģijas pilni, kuru vēl papildināja dalībniekiem sarūpētie speķa pīrādziņi un silta tēja. Apbalvošanu gaidījām traki dejojot un lēkājot, un jēēēēj, viena no balvām par jaukākajām un mīļākajām maskām bija mūsu! Draudzības torti, kā jau pelēni, ēdām neizmantojot darbarīkus, tāpēc nav nekas pārsteidzošs, ka tā pavisam ‘nejauši’ izdomāja sadraudzēties ar manu seju. :D 

Sāka tumst, un visu Rēzeknes skolu jaunieši stājās kolonnās, veidojot lāpu un svecīšu pilnu gaismas ceļu. Kopības sajūtā grimstot, šīs gaismiņas nogādājām līdz Latgales Mārai, kur tās pārtapa trīsošos rakstos. Koncerts ritēja raiti dziesmās un runās izgaismotās Māras pakājē. Domāju, ka ikviens sajuta, cik Latvija mūsu dzīvēs ir nozīmīga un cik daudz tā mums ir sniegusi, lai mazinātu bēdas sirsniņās. Pat bija padomāts par mazo salūtu krāsu gammu, kas uzbūra sarkanbaltus plīvojošus karogus svinīgā vakara noslēgumā. Mājupceļā gan jau katra domas, līksmas vai skumjas, lidoja pār Latviju un vēlēja tai vislabāko.

Par godu Latvijas 93. dzimšanas dienai organizētos pasākumus pasludinu par izdevušos!

 

12.b klases skolniece Ieva Gaile

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola