AWARD

Brauciens ar laivām

   2017.gada 24.maijā Rēzeknes 5. vidusskolas AWARD vienība kopā ar citiem skolas audzēkņiem devās laivu braucienā pa Rēzeknes upi.

   Laikapstākļi rīta pusē lika manāmi satraukties. Lietus,vējš un negaisa draudi neliecināja ne par ko labu, tomēr iekāpjot laivā lietus mitējās un aiz kāda mākoņa sāka parādīties pirmie saules stari. Siltais pavasara vējš palīdzēja virzīties uz priekšu un diena arī iesila,tāpēc iepriekš sagatavotie lietusmēteļi nemaz nebija nepieciešami. Viena no burvībām, ko varējām baudīt brauciena laikā, bija skaistie ziedi, kas smaržoja tik patīkami un deva motivāciju virzīties uz priekšu. Cits sajuta sacensību garu un centās izvirzīties uz priekšu, tikmēr cits baudīja dabas krāšņumu un nesteidzoties ļāvās straumei. Lai gan brauciena laikā izklīdām, tomēr bija noteikti satikšanās punkti, kur kopā malkojām tēju un apēdām līdzi paņemtās maizītes,baudot dabas skatus un apspriežot ceļā radušos sarežģījumus un piedzīvojumus. Rēzeknes upe nav dziļa,bet piedzīvojumu netrūka-akmeņi zem ūdens, noliekušies zari un airi,kas pinās zālē, tomēr visi laimīgi tikām krastā bez starpgadījumiem. Beigu posmu veicām caur pilsētu, gar Zeimuļi un Goru, tur manījām garāmgājējus,kas nebaidījās uzmundrināt ar saucieniem un laba vēlējumiem. Brauciens ir viennozīmīgi izdevies.

Simona Kaupuža

1 2
3
4

 

Ceļš pretī sudrabam

Jaunietes no Rēzeknes saņēmušas bronzas un sudraba The Duke of Edinburghs International Award

2016.gada 12.novembrī, laikā, kad visa Latvija dzīvoja Valsts svētku noskaņās, Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē tika svinēti svētki par godu jauniešu apņēmībai un pašizaugsmei.

   Valsts izglītības satura centra organizētajā Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award apbalvošanas pasākumā šogad The Duke of Edinburgh’s International Award saņēma 5 jaunietes no Rēzeknes 5.vidusskolas Award vienības – Jeļena Selicka saņēma bronzas apbalvojumu, bet sudraba nozīmīti un sertifikātu saņēma Līga Pentjuša, Simona Kaupuža, Anete Piļka un Arina Solovjova.

   Kopumā tika pasniegti 44 bronzas un 27 sudraba apbalvojumi, ko saņēma programmas Award dalībnieki no Alūksnes, Anneniekiem, Auces, Balviem, Bejas, Bikstiem, Jaunbērzes, Jaunjelgavas, Jelgavas, Kandavas, Lejasciema, Lielvārdes, Rēzekne, Rīgas, Salaspils un Valkas, kuri programmas Award ietvaros sasnieguši četrus individuālos mērķus. Lai iegūtu apbalvojumu, katrs jaunietis vismaz 3 mēnešus (bronzas līmenī) vai 6 mēnešus (sudraba līmenī) veltīja laiku brīvprātīgajam darbam, fiziskajai aktivitātei, prasmēm un piedzīvojumu ceļojumam.

   Jauniešus īpašajā svētku dienā uzrunāja un bronzas un sudraba The Duke of Edinburgh’s International Award pasniedza programmas Award nacionālā direktore Agra Bērziņa, Lielbritānijas Diplomātiksās misijas Latvijā vadītājs Tims Kollijs (Tim Colley), kurš visus pārsteidza ar savām latviešu valodas zināšanām, un Kārlis Bardelis, kurš šī gada maijā sāka un pēc 142 dienām pabeidza savu Atlantijas okeāna šķērsošanas ceļojumu.

   Šī gada apbalvošanas pasākuma tēma izvēlēta atbilstoši 10.gadadienas svinību garam: “Present", ko var tulkot gan kā - tagadne, šis brīdis - , gan kā - dāvana. Pirmo dāvanu apbalvojumu pasniegšanas ceremonijas apmeklētājiem bija sarūpējusi grupa "Deep Silence" no Lejasciema. Otro dāvanu pasniedza Agnese Rakovska, kura apbalvojumu ieguvējus un pasākuma viesus iepriecināja ar dziesmām “What’s up”, “Vienaldzība” un “Laika dziesmiņa”.

   Pēc apbalvošanas pasākuma visi apbalvojumu ieguvējie un viņu Award vadītāji saņēma no Rīgas pieminekļu aģentūras īpašu dāvanu - iespēju apmeklēt Brīvības pieminekļa Goda telpu un palūkoties uz Valsti, esot 19 metru augstumā pašā Rīgas sirdī.

   Latvijas Nacionālā Opera un Balets visiem Award vadītājām, tostarp arī Ivetai Gailei (Award vadītājai Rēzeknes 5.vidusskolā), kuras palīdzēja programmas Award dalībniekiem veidot individuālo programmu un atbalstīja laikā, kad notika virzība uz mērķu sasniegšanu, dāvināja biļetes uz Džakomo Pučīni operu "Vīlas.Džanni Skiki".

   Informāciju sagatavoja: Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas nodaļas vecākā referente Katrīna Sprudzāne, tālrunis: 67350964, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 kopbilde rezekne 

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola