EYP

EYP

 

          Par Eiropas Jauniešu parlamentu jeb European Youth Parliament uzzināju apmēram divus gadus atpakaļ, kad mūsu skolas absolventes Diāna Reinika un Signe Groznija mūsu skolā rīkoja pirmo Latgales reģionālo sesiju. Ilgi nedomādama, es iesaistījos šajā pasākumā, tas mani aizrāva un pārņēma tik ļoti, ka šo divu gadu laikā esmu piedalījusies piecās dažādās sesijās, no kurām pēdējā bija 13th Estonian National Selection Forum, kas notika Igaunijā, Tallinā š.g. 19.10.-23.10.

 

eyp (3)

Uz galeriju EYP>>

Pirmās divas sesijas dienas bija paredzētas komandas saliedēšanai, ko veicināja dažādas aizraujošas, neparastas, bet raizēm arī muļķīgas spēles. Lai vai kā, bet pateicoties šīm spēlēm, kas sevī slēpa dažādus mērķus (spēju darboties komandā, uzticēties citiem savas komandas biedriem, spēju pieņemt kopīgus lēmumus vai vienkārši uzturēt pozitīvu gaisotni), mana grupa, kas sastāvēja no 10 delegātiem un 2 grupas vadītājiem jeb chairiem, tik tiešām bija ļoti atvērta, vienota un draudzīga.

          Trešā un ceturtā diena bija paredzēta smagajam grupu darbam. Pirms sesijas katrs dalībnieks bija iedalīts vienā no 8 komitejām, kurai bija jārisina dažādas ar cilvēktiesībām saistītas problēmas. Mana komiteja risināja problēmas, kas bija saistītas ar nodarbinātību un augsto bezdarba līmeni. Citas grupas runāja par datu aizsardzību un drošību internetā, par jautājumiem, kas saistīti es izglītības sistēmu, ekonomisko situāciju, par to, kā ES var palīdzēt nabadzīgākajām valstīm u.c. problēmām, kas skar ES. Diskusiju laikā tika apspriestas daudzas problēmas, kas skāra mūsu tēmu, tika mēģināts rast risinājumus šīm problēmām. Pēc divu dienu darba, kas šad tad tika pārtraukts ar pāris nelieliem enerdžaizeriem, lai atpūtinātu smadzenes un aizdzītu miegu, viss mūsu paveiktais darbs tika oficiāli ierakstīts rezolūcijā, kuru pēdējā dienā nācās aizstāvēt un pierādīt GA (General Assembly).

          GA ir oficiāls pasākums, tāpēc arī jāģērbjas bija oficiāli. GA sastāv no vairākām daļām:

  • aizstāvības runa, kurā viens pārstāvis no komitejas iepazīstina visus sīkāk par to, ko divu dienu laikā mēs esam diskutējuši,
  • uzbrukuma runas, ko gatavo citas komitejas, kas pilnībā nepiekrīt mūsu izveidotajai rezolūcijai,
  • debates, kuru laikā tiek uzdoti jautājumi par to, kas ir neskaidrs rezolūcijā vai to, ko varētu pielikt klāt rezolūcijai. Pēc jautājumu uzdošanas ir iespēja atbildēt uz šiem uzdotajiem jautājumiem.
  • noslēguma runa, kurā komitejas pārstāvis mēģina vēl pēdējo reizi pārliecināt citas grupas, ka izveidotā rezolūcija ir ļoti laba un ka tā ir jāpieņem,
  • balsošana, kurā citi delegāti balsošanas veidā izsaka savu viedokli par apspriesto rezolūciju, balsojot par, pret vai atturoties no balsojuma.

Diemžēl manas grupas rezolūcija netika pieņemta, citi delegāti mūsu risinājumus īsti nesaprata, bet galvenais ir tas, ka mēs paši apzinājāmies, ka mūsu rezolūcija bija laba, jo mēs ieguldījām milzīgas pūles, lai to uzrakstītu.

          Katru vakaru bija paredzētas dažādas izklaides. Pirmajā vakarā mēs sarīkojām Helovīnu ballīti Tallinas botāniskajā dārzā, otrajā vakarā mums bija spēļu vakars. Mēs spēlējām Ninja Game, kas, manuprāt, ir vismīļākā EYP spēle gandrīz visiem dalībniekiem, tāpat mums bija pieejams arī Xbox, kurā mēs sacentāmies dejošanas prasmēs un spēlējām Fruit Ninja. Trešajā vakarā mums bija Eurokoncerts, kurā savus talantus rādīja ikviens interesents. Vēlāk pēc tā mēs sarīkojām karaoke mūsu komitejas istabiņā. Bet pēdējā vakarā mums bija atvadu ballīte kādā klubā Tallinas senākajā pilsētas daļā.

Jāsaka liels paldies ne tikai organizatoriem par šo burvīgo sesiju, bet arī chairiem un žurnālistiem, kas visas mūsu aktivitātes ir iemūžinājuši 3 video un neskaitāmajās fotogrāfijās!

Ko man ir sniedzis EYP un šī sesija? Pirmkārt, iespēju attīstīt savas angļu valodas zināšanas, jo visi pasākumi sesijas laikā notiek tikai angļu valodā. Otrkārt, es uzzināju daudz ko jaunu ne tikai par savu tēmu, par kuru rakstījām rezolūciju, bet arī par pārējo grupu tēmām. Tāpat ar mani ir apziņa, ka, lai arī es vēl neesmu pieaugusi vai kaut ko dižu sasniegusi, man tomēr ir dota iespēja izteikt savu viedokli par nopietnām problēmām un tiktuzklausītai. Vēl visu 5 sesiju laikā esmu iepazinusi daudz dažādu cilvēku no dažādām Eiropas valstīm un vairākus no viņiem es patiešām varu saukt par saviem draugiem, ar kuriem kontaktus uzturu vēl šodien. Šī ir lieliska iespēja uzzināt ko vairāk par citu valstu kultūrām un apmainīties ar pieredzi ar citiem mana vecuma cilvēkiem. Patiešām, ir tik interesanti sarunāties ar igauņiem un citu valstu pārstāvjiem, ka sarunas katru sesijas vakaru ieilga līdz pat rīta gaismai, tāpēc kafija un enerģijas dzērieni bija vieni no labākajiem draugiem visiem sesijas dalībniekiem.

         Varu teikt, ka 13th Estonian National Selection Forum bija viena labākajām sesijām, kādā vien es esmu piedalījusies. Es ceru, ka kādu pēc mana raksta izlasīšanas ir ieinteresējis EYP un viņš/viņa vēlētos piedalīties kādā sesijā (diemžēl piedalīties drīkst tikai 9.-11. klases). www.tellus.lv –šajā adresē Tu vari atrast visu Tev interesējošo informāciju!

                   

                                                                       11.b klases skolniece Agrita Vindača

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola