Sveiks un vesels Rēzeknei

Sveiks un vesels Rēzeknei

Aizvadīta un izvērtēta projektu nedēļa Rēzeknes 5. vidusskolā. Šogad tās tēma bija Sveiks un vesels Rēzeknei , kuras mērķis bija popularizēt veselīgu dzīves veidu mūsu skolēnu vidū, jeb kā teicis kādreizējais veselības ministrs P. Apinis veidot skolēnos veselības pratību.

Sākumskolas skolēniem nedēļa sākās ar ceļa satiksmes noteikumu atkārtošanu ceļa policijas darbinieku vadībā. Pēc tam skolēni no speciāliem atstarotājmateriāliem, kurus mums palīdzēja sarūpēt Ceļu satiksmes drošības direkcija, izgatavoja katrs savu atstarotāju. Nu mazie skolēni var justies redzamāki un drošāki uz ielām. Savukārt zobu higiēniste Sandra Vīgante skolēniem saistošā veidā pastāstīja un parādīja kā jārūpējas par zobiņiem. Jautra izvērtās Sporta diena, kur mazie skolēni ne tikai sportoja (paldies sporta skolotājām un skolēnu pašpārvaldes sporta ministrijai) , bet arī deju grupas Hip - hop (vadītāja Liāna Merņaka) vadībā iemācījās dažus mūsdienu deju soļus, kurus turpat arī azartiskas mūzikas pavadībā pielietoja, izbaudot prieku, ko sniedz kustība, mūzika un kopā būšana, kā arī priecājās par šīs grupas un grupas BREAKDANCE Mad Headz Crew fantastisko paraugdemonstrējumu. Nedēļa noslēdzās ar jautru viktorīnu, ko bija sagatavojusi skolas medmāsa Iveta Rimša.

Savukārt pamatskolēni pirmās divas projekta dienas izzināja, kas ir veselīgs uzturs, kādas atkarības var apdraudēt skolēnus un viņu tuviniekus. Ar iegūto un apkopoto informāciju skolēni savstarpēji dalījās dažādās formās – gan sniedzot informatīvu materiālu, gan to izspēlējot teatralizētā veidā, pat tika uzņemta un demonstrēta arī īsfilma. Skolēnu zināšanas vērtēja un papildināja skolas medmāsa un ārsts – neirologs Jāzeps Korsaks.

Nedēļas otrā puse tika veltīta aktīva dzīves veida popularizēšanai, kur skolēniem tika sniegta iespēja tikties ar aktīviem mūsu pilsētas cilvēkiem. Maratonists Edgars Kļaviņš un jaunais skrējējs Lauris Madžuls aicināja piebiedroties skrējēju pulkam un sākt treniņus gatavojoties 1. Rēzeknes pilsētas pusmaratonam, kurš notiks 2012. gada 30. septembrī. Skolēni tika iepazīstināti ar skriešanu saistītām niansēm, izspēlējot maratona veikšanas simulāciju – sagatavošanās skriešanai (apģērbs, apavi, brokastis), skriešanas posms (labākais un pareizākais veldzēšanās veids) un spēka atgūšanas veidi pēc skriešanas posmā. Skrieniet un jūs būsiet laimīgi! - uzsvēra Lauris, - jo skriešana stimulē laimes hormonus.(tas ir pierādīts J).

Savukārt pašu skolas skolēni Jānis Cauņa, Edgars Kļimovs un Ivans Varlamovs skolēnus uzrunāja kā Ielas vingrotāji. Zēni gan iepazīstināja ar savu pieredzi, gan demonstrēja dažādus vingrojumu veidus, gan arī izaicināja skolēnus uz spēka pārbaudi un , protams, aicināja jauniešus pievienoties viņu pulkam.

Sporta kluba Sedna pārstāvji skolēniem interaktīvā veidā atgādināja, ka pilsētā ir sporta klubi, kur skolēni tiek gaidīti.

Veselīgs dzīves veids noteikti saistās ar āra aktivitātēm. Ceturtajā projekta dienā skolēni devās cits uz kalnu, cits uz slidotavu, daži devās pētnieciskā pārgājienā, izzinot brīvā laika pavadīšanas sniegtās iespējas dzimtajā pilsētā.

Projektu nedēļa noslēdzās ar Sporta dienu, ko šoreiz bija sarūpējusi jaunsargu grupa Jura Geduša vadībā. Mūsu skolas jaunsargi - Artūrs Voskāns, Reinis Kulačs un Lāsma Apšeniece, - skolēniem bija sagatavojuši īsti jaunsardziskus pārbaudījumus – ar gāzmaskām, mugursomām, guļammaisiem u.c. kareivīgiem atribūtiem.

Kā lai izvērtē padarīto un paveikto? Šķiet, ka vislabāk tas atklājās, kad projekta pēdējā dienā piektklasnieku rokās redzējām iegādātu Ielas vingrotājiem paredzēto ekipējumu. Tātad aizķērās, tātad bija tā vērts!

Paldies skolēniem un klašu audzinātājiem par sadarbību! 

Projekta koordinētāja Iveta Gaile

 

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola