Klases par projektu nedēļu

Klases par projektu nedēļu

6.c klases palīdzība sunīšiem

     12. februārī 10:00 mēs bijām gatavi veikt garo ceļu uz dzīvnieku patversmi. Nopirkām 30 kg suņu pārtikas, lai iepriecinātu draiskos četrkājus un draudzīgi devāmies ceļā. Mēs gājām pa ielām, aizsnigušām kupenām, bija daži jautri un amizanti momenti. Ceļā mēs piedzīvojām pikošanās prieku, bieži fotografējāmies un likām ragaviņās barības maisus, kuri kritā ārā. Jutāmies pat diezgan noguruši, velkot smagos barības maisus.
      Kad nonācām patversmē, bijām izbrīnīti, jo domājām, ka tur būs daudz nelaimīgu sunīšu. Bet visi dzīvnieciņi ir ļoti jautri un aktīvi. Dzīvniekiem ir labi dzīves apstākļi, un visi sunīši ir labi pabaroti.


      Viņi ir ļoti aktīvi, draudzīgi un mīļi. Lielie suņi draudzējās ar ikvienu no mums. Vēlāk mums bija iespēja paspēlēties ar mazajiem pūkainīšiem, kuri bija aktīvi, enerģiski un skraidīja pa dziļo sniegu.
      Visi bija lielā sajūsmā par jaukajiem dzīvnieciņiem. Mēs centīsimies arī turpmāk apmeklēt dzīvnieku patversmi un gādāt barību dzīvniekiem.

Līga Pentjuša , 6.c

8. b klases dzīvnieku patversmes apmeklējums

     8.b klase šajā projektu nedēļā gāja uz dzīvnieku patversmi, kura atrodas Rēznas ielā- netālu no Vipingas. Šajā patversmē ir vieta 24 suņiem. Suņu skaits mainās katru nedēļu, bet vidēji ir aizņemtas 17 vietas.
     Ik pa laikam kādu suni paņem, piemēram, kad mēs otro reizi aizgājām uz patversmi, tur bija par vienu suni mazāk, jo viņam tagad ir jauni saimnieki.


     Dažiem skolēniem šie suņi ļoti iepatikās, tāpēc viņi uzturējās patversmē ilgāk un paspēlējās ar suņiem.
     Kopumā mums ļoti patika spēlēties un skraidīt kopā ar suņiem, barot tos.
     Galvenais, ko mēs sapratām ,ir tas, ka cilvēku pienākums ir palīdzēt citām dzīvām būtnēm.
     Mēs esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām.

Linards Losāns, 8.b

7.a klases darbs projektu nedēļā

     Jau pirms projektu nedēļas nolēmām, ka mēs iesim uz dzīvnieku patversmi. Nolēmām savākt ziedojumus, lai varētu nopirkt barību, našķus un savākt siltas segas, ar kurām aukstā laikā var siltināt būdas. Otrdiena un trešdiena pagāja, visu vācot un pērkot. Ceturtdien devāmies uz patversmi. Tur izvedām pastaigāties suņus.


     Visvairāk mums patika mazie kucēni. Sunīši bija paklausīgi un ļoti mīļi. Tāpēc mēs aicinām, ja kādam ir vajadzīgs sargs vai vienkārši draugs, patversmē var paņemt ļoti mīļus un labus suņus. Taču jāatceras, ka tā ir ļoti liela atbildība.

5.b klases viesošanās bērnu patversmē

     Rēzeknē, tāpat kā visur citur Latvijā, ir daudz dažādu iespēju nodarboties ar labdarību – palīdzēt dažādās talkās un piedalīties koncertos, sporta pasākumos un citās aktivitātēs. Taču ir arī tādas iestādes , kuru iemītniekiem palīdzība nepieciešama visu gadu un katru dienu. Viena no tām ir bērnu patversme.
Mēs ar klasi devāmies uz Rēzeknes bērnu patversmi, jo ļoti gribējām viņiem palīdzēt.
     Bērnu patversmē kopā uzturas 33 bērni, no viņiem - 32 bērni, kuri ir šķirti no vecākiem, bet 1 bērns ir bārenis(kuram nav vecāku).Šobrīd patversmē ir bērni no trīs līdz piecpadsmit gadiem.
Bērnu patversmei ir 3 stāvi. Pirmajā stāvā atrodas bērni, kuriem ir īpašas slimības. Otrajā stāvā dzīvo meitenes .Trešais stāvs atvēlēts zēniem. Namā ir datorklase, ar datora palīdzību audzinātājas un skolotājas var kontrolēt skolēnu uzvedību , var redzēt skolēnu sekmes. Dienā skolēni pie datora drīkst darboties tikai vienu stundu .Ja tie slikti uzvedas vai arī ir problēmas mācībās, datoru nedrīkst lietot.
     Uz bērnu patversmi mēs negājām , lai tikai uzzinātu , kā viņi tur dzīvo. Bijām sarūpējuši arī dažādas dāvaniņas. Bērniem visas dāvanas ļoti patika, jo ceturtdien no rīta bērni mums atsūtīja pateicību. Uz pateicības katrs bērns uzlika savu rokas nospiedumu. Mums saņemt šo pateicību bija ļoti patīkami. Un galvenā jau nav pateicība, bet gan bērnu smaids!

Linda Klešnika 5.b

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola