„Latvijas skolas soma” uzsāk savu ceļu

„Latvijas skolas soma” uzsāk savu ceļu

     6. septembra rīts pie Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes pulcēja palielu skolēnu pulciņu. Viņu vidū bijām arī mēs, 11 mūsu skolas 8.-9. klašu skolēni, lai kopā dotos uz projekta „Latvijas skolas soma" atklāšanas pasākumu Arēnā Rīga.

     Arēnu piepildīja apmēram 6000 skolēnu no visiem Latvijas novadiem. Katram bija iespēja piedalīties interaktīvās darbnīcās un pēc tam arī vērot koncertu „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs", kurā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, uzsverot nepieciešamību attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju. Šo stāstu aizraujošu palīdzēja izveidot atpazīstami mūziķi — Raimonds Pauls, Dagamba, Edavārdi, Daumants Kalniņš, Justs un daudzi citi —, kopā savijot klasisko skanējumu ar repu, tautas mūziku ar virtuozu vijoļspēli, iepludinot gan tautu dejas, gan velotriālistu priekšnesumus un pārsteidzot ar gaismas un skaņu efektiem.
     Katrs no milzīgās auditorijas klausītājiem dāvanā saņēma arī krāsainu sporta maisiņu ar projekta logo un vienlaikus kļuva arī par par šīs iniciatīvas vēstnesi, kuras ietvaros ikviens Latvijas skolēns varēs izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības.

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola