Karjeras nedēļa 2014

Karjeras nedēļa 2014

„Karjeras kurpēs”

     Karjeras veidošanas process sākas jau pašā dzīves sākumā, kad mazajam bērnam jautā: „Par ko tu gribētu kļūt, kad izaugsi liels?" Ar šo jautājumu bērnam tiek pateiktas divas lietas: ka viņam par kaut ko jākļūst un ka viņam ir izvēle. Ģimene, sabiedrība, skola, notikumi valstī – tas viss ietekmē dzīves ceļa izveidi un izvēli.

     Karjeras nedēļas laikā 10.-15.oktobrī skolā notika vairāki pasākumi.
Sākumskolas skolēni pētīja, kādu profesiju pārstāvji ir viņu vecāki. Rezultāts izrādījās interesants- visvairāk pārstāvētās vecāku profesijas ir skolotājs, pārdevējs, mājsaimniece, šoferis. Skolēni uzzināto informāciju apkopoja un prezentēja kopīgajā pasākumā.

1 2
3 4

     5.-8.klašu skolēni veidoja kolāžas par „Vis... kurpēm". Tika pētītas un noskaidrotas viszaļākās, vissirsnīgākās, vissaldākās, visnaudīgākās, visbērnišķīgākās, vissmieklīgākās, visnopietnākās, vissabiedriskākās, viskrāsainākās profesiju kurpes.

5 6

      9.-12.klašu skolēni apmeklēja karjeras nedēļas pasākumus pilsētā: Rēzeknes Augstskolā, Robežsargu koledžā, Rēzeknes tehnikumā, radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs" u.c.

7 8

     10.b klases komanda piedalījās radošo ideju tirdziņā un ieguva 1.vietu. Viņi prezentēja no avīžu papīra veidotas cepures.

9

     9.b, 10.a un 10.b klases skolēni bija izveidojuši videofilmas „Vai viegli... kurpēs?". 9.b klases skolēni bija iejutušies ārsta „kurpēs" un ar vieglu humoru attēloja šīs profesijas atbildīgumu un smagumu. 10.a klase intervēja vieglatlētikas treneri Ignatu Ciprusu, kurš pastāstīja, kāpēc izvēlējies šo darbu un kas tajā patīk. 10.b klases skolēni iemēģināja dažādu profesiju kurpes- programmētāju, zemessargu, sportistu, dejotāju.

     Skolas bibliotēkas lasītavā „karjeras kurpē" varēja atrast un izlasīt informāciju par dažādām profesijām, kā arī iepazīties ar augstāko un vidēji profesionālo mācību iestāžu piedāvājumiem karjeras veidošanā.

91

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola