Nekur nav tik labi kā mājās!

Nekur nav tik labi kā mājās!

   „Iešu prom pasaulē! Izrakšu naudu un uzcelšu sev pili!” paziņo Sprīdītis, kuram šķiet, ka visi viņam dara pāri. Un sākas mazā puikas ceļojums pa Latviju.

   Zālē esošie pasākuma dalībnieki var izsekot Sprīdīša ceļam, jo uz lielā ekrāna redzams Zemgales līdzenums, Lielupe, Bauskas pils. Bauskas tirgū Sprīdītis nopērk linu maisiņu- būs, kur naudu ielikt! Nonācis Rundālē, puika jūtas pārsteigts gan par lielo, krāšņo pili, gan skaisto ziedu dārzu. „Es arī sev gribu tādu pili!”nolemj Sprīdītis un dodas uz Kurzemi. Kuģi, kanāli, tilti- tā ir varenā Ventspils osta. „Varbūt doties pāri jūrai uz svešām zemēm un meklēt laimi tur?” prāto mazais ceļotājs. Tomēr griežas atpakaļ un dodas uz Kuldīgu, kur mājām esot skaisti dakstiņu jumti. Atpūtinājis kājas pie Ventas rumbas, puika aši dodas tālāk.

   Nonācis Tīreļpurvā, vakara krēslā pamana mirgojošas uguntiņas. „Re, nauda spīd! Nu būšu bagāts!” nopriecājas Sprīdītis. Bet tad ierauga aizaugušas tranšejas un saprot, ka tur spīd sen kritušo karavīru dvēselītes. Valgundes pagasta Ziemassvētku kauju muzejā puika uzzina par kaujām, kuru rezultātā tika nosargāta Latvijas brīvība. „Tie gan bija varonīgi vīri!” nodomā puika un, noliecis galvu, ietur klusuma brīdi. „Lāčplēsis cīnījās pret Melno bruņinieku, latvju vīri stājās pretī bermontiešiem, lai aizstāvētu savu dzimto zemi. Bet ko es? Domāju tik par naudu...”.

   Domīgs un nedaudz apjucis Sprīdītis šķērso Daugavu, Likteņdārzā atstājot piemiņas akmeni. Augstais Gaiziņš, Siguldas bobsleja trase, Turaidas un Cēsu pilis, Skaņais kalns- skaista un bagāta ir Vidzeme! Bet mazais ceļotājs kļuvis skumīgs, acis veras turp, kur atrodas Latgale. „Gribas mājās! Savās mājās!” šī doma neliek mieru, un kājas kļūst ašākas un solis raitāks, kad sasniegts Lubāns. Re, jau redzami Rēzeknes baznīcu torņi! Un pretī skan dziesma:

“Strauti tak(i) tacādami,
Satak skaidrā olūtā,
Tai dzīduoja myus muosenis
Skaidrolūta volūdā.”
          (R.Kulamova, E. Kalvāne).

   “Latvija ir skaista, tāpēc, lai kurp cilvēks dotos projām, šo zemi viņš nevar aizmirst!” kopā ar Sprīdīti pie šādas atziņas nonākuši visi pasākuma dalībnieki.

   Ar šādu kopēju “ceļojumu” pa Latviju Rēzeknes 5.vidusskolā tika atzīmēta Latvijas valsts proklamēšanas 98.gadadiena. Sprīdīša ceļojumu skanīgāku un krāšņāku palīdzēja veidot skolas muzikālie kolektīvi- 1.a, 2.a, 3.a un 4.a kl. kori, zēnu koris, 4.-5.kl.popgrupa, 8.kl.popgrupa un “Pepijas”, 5.-9.kl.koris un pūtēju orķestris. Pasākumā piedalījās arī 2.-3.klašu un vidusskolas deju kolektīvi, 1.b, 2.b, 3.b, 4.b un 6.a kl.daiļrunātāji. Paldies kolektīvu vadītājiem un skolotājiem par pasākuma sagatavošanā ieguldīto darbu!

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola