Tikšanās ar rakstnieku Valentīnu Lukaševiču

Tikšanās ar rakstnieku Valentīnu Lukaševiču

   28.novembrī 7. klašu skolēniem bija neparasta literatūras stunda. To vadīja Valentīns Lukaševičs- mūsu skolas absolvents, dzejnieks un rakstnieks, kura miniatūru ''2068'' skolēni tikko bija mācījušies.

   Pats autors smejas : ''Izrādās, dzejnieki tomēr ir īsti, tos neizdomā skolotāji, lai skolēniem būtu sarežģītāka dzīve.'' Draudzīgā un sirsnīgā noskaņā autors stāstīja par savu literāro darbību, kuru viņš apvieno ar literatūras zinātnieka un pasniedzēja darbu Daugavpils Universitātē. Dzejnieks lasīja savu dzeju no dzejoļu krājuma ''Bolti burti'', par kuru 2011.gadā saņēmis Latvijas Literatūras gada balvas Speciālbalvu.

   Visvairāk skolēniem patika klausīties un skatīties videoklipus, kas radušies sadarbībā ar Sovvaļnīku un grupu ''Dabasu durovys''. Dzejnieks stāstīja par savu darbu scenāriju rakstīšanā, kā arī par to, ka ir viens no varoņiem Latgalei veltītajā dokumentālajā filmā ''Trīs stāsti''. Skolēnus ieinteresēja arī V. Lukaševiča sastādītā ''Latgaliešu - latviešu vārdnīca'', kas izveidota īpašā kabatas formātā.

   Stundas beigās dzejnieks aicināja skolēnus nekad neaizmirst, ka Latgale ir skaistākā un mīļākā vieta uz pasaules, kura ikvienam jādara vēl gudrāka un radošāka.

   Paldies skolotājām I.Buldurei un B.Trimalniecei par interesanto un izglītojošo mācību stundu ar dzejnieku!

Latviešu valodas un literatūras MK vadītāja Dz.Circāne

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola