“Dziesma, ar ko tu sācies?”

“Dziesma, ar ko tu sācies?”

   “Koru kari” ir tradicionāls skolas pasākums, kurā ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājas mūzikas novirziena klases. Šogad šis pasākums bija veltīts komponista Imanta Kalniņa 75 gadu jubilejai un komponista Mārtiņa Brauna 65 gadu jubilejai. Tā kā 2017. gadā mūsu skola svinēs 50 gadu jubileju, pasākumā skanēja arī skolai veltītas dziesmas.

Koncertā piedalījās:

• 1. a klases koris „Mazie cinīši” – vad. Iveta Kepule,
• 2. a klases koris „ Rakari” – vad. Anita Lipkova,
• 3. a klases koris „ Podziņas” - vad. Ieva Arbidāne,
• 4. a klases koris „ Nebēdņi” - vad. Ieva Arbidāne,
• 5. a klases koris „ Zvaigznītes” – vad. Anita Lipkova,
• 6. a klases koris „Saulainie sapņi” – vad. Ingrīda Džigune,
• 7. a klases koris „ Jauna ēra” – Vija Poikāne,
• 8. a klases koris „Varavīksne” - Iveta Kepule,
• 9. a klases koris „Jaunība” - vad. Ināra Skrule,
• 10.a klases koris “Avantūra viens nulle”- vad. Iveta Kepule,
• 11. klases koris „ Modeļu aģentūra” - vad. Anita Lipkova.

   Pirmajā koncerta daļā kori skandēja Imanta Kalniņa dziesmas.
Saulainu vasaras dienu pļavas vidū un baltiem mākoņiem virs galvas uzbūra 1.a klases „Mazie cinīši” ar dziesmu „Jautrais dancis” un 3.a klases koris „Podziņas” ar dziesmu „Mākonītis un Mākonīte”. 4.a klases kora „Nebēdņi” izpildītā dziesma „Mēs nākamgad vēl tikties gribam” atgādināja visiem, ka pēc ziemas nāks pavasaris un visas bēdas tiks aizraidītas, ka laimes lācis mīt pašos, tikai jāmāk to atrast. To, ka pasaule nevar pastāvēt bez mīlestības, bez rūpēm vienam par otru, bez raizēm par visu dzīvo, skaisto, patieso un īsto, apliecināja 5. klases koris „Zvaigznītes” ar dziesmu „Zilais putniņš”. 6.a klases koris „Saulainie sapņi” aicināja skatīties uz saulaino pusi, domāt saulainas domas, sapņot saulainus sapņus un izpildīja „ Jautra dziesmiņa sev pašam”. 7. a klases koris „Jauna ēra” dziesmā atgādināja par Džordano Bruno - renesanses laikmeta mūku, filozofu un matemātiķi, kurš tika atzīts par ķeceri un sadedzināts uz sārta. 8.a klases koris „Varavīksne” dziedāja dziesmu „Buramdziesmiņa” par draudzību un vienotību, vēlot tām akmens mūžu. 9.a klases koris „Jaunība” apliecināja sava nosaukuma izvēli ar dziesmu „Viņi dejoja vienu vasaru”. 10.a klases koris „Avantūrs viens nulle” dziedāja par pirmo mīlestību, kas aizsākas agrā bērnībā un nav aizmirstama visu mūžu. 11. klases koris „Modeļu aģentūra” klausītājus uzmundrināja ar jautrā, nebēdnīgā Lilioma mūžseno saukli „Mūsu karogs ir meiteņu brunči”.
Koru karu otrajā daļā skanēja komponista Mārtiņa Brauna skaņdarbi un dziesmas par skolu. 2.a klases koris “Rakari” izpildīja dziesmu “Mammu, es gribu”, kura ieguva titulu “Zelta dziesma”. Šo titulu saņēma arī dziesma ”Man ir jāiet skolā”(3.a klases koris), “Balto margrietiņu valsis”(9.a klases koris), „Buramdziesmiņa” (8.a klases koris).

   “Koru kari” ir ne tikai skaists koncerts, bet arī konkurss, kurā kori cīnās par dažādiem tituliem. Šogad tika izcīnīti šādi tituli:

“Skatītāju simpātija”- 1.a koris “Mazie cinīši”,
“Vismuzikālākais koris”- 5.a klases „ Zvaigznītes”,
“Visdraudzīgākais koris”-6.a klases koris „Saulainie sapņi”,
“Visspilgtākais koris”- 7.a klases koris „ Jauna ēra”,
“Vissirsnīgākais koris”-10.a klases koris “Avantūra viens nulle”,
“Visdrosmīgākais koris”- 2.a klases „ Rakari”,
  Labākais šovs- 11.klases korim „Modeļu aģentūra”. 

   “Koru kari”beigušies, bet skaistākie priekšnesumi vēlreiz tiks rādīti absolventu vakarā un citos pasākumos.

“Koru kari” ir ne tikai skaists koncerts, bet arī konkurss, kurā kori cīnās par dažādiem tituliem. Šogad tika izcīnīti šādi tituli:
Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola