Izstāde „Mana Ziemassvētku egle”

Izstāde „Mana Ziemassvētku egle”

Ak, eglīte, ak, eglīte,
Cik skaista tu gan esi.
Tu grezno pilis, būdiņas,
Nes visur mieru, līksmību.
Ak eglīte, ak eglīte,
Cik skaista tu gan esi.

   Gada gaidītākie un viennozīmīgi burvīgākie svētki ir Ziemassvētki. Šajā laikā ikvienam sirdī iedegas cerība un Ziemassvētku brīnuma gaidas, cilvēki kļūst labsirdīgāki un priecīgāki. Tas ir lielisks laiks, lai paveiktu kādu labu darbu, iepriecinātu citus. Ziemassvētku gaidīšanas laikā Rēzeknes 5. vidusskolas 1. -4. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties izstādē „Mana Ziemassvētku egle”.

   Ir daudz dažādu versiju, kā radusies Ziemassvētku eglīte un kāpēc to sāka rotāt. Pateicoties šai tradīcijai, Ziemassvētki vairs nav iedomājami bez skaistā, mūžzaļā koka. Agrāk eglīti rotāja mežā, bet pēc tam par tradīciju kļuva eglītes rotāšana pilsētas galvenajā laukumā un baznīcās, kur to tradicionāli rotāja ar āboliem, riekstiem, konfektēm, cukurgraudiem, papīra vai salmu rotājumiem. Vēlāk eglītes sāka parādīties arī ģimenēs, un šobrīd tā ir kļuvusi par neatņemamu tradīciju gandrīz katrā ģimenē.

   Izrotātās eglītes ienesa prieku arī mūsu skolā, kur 3. stāva gaitenī tika izliktas apskatei. Eglīšu taisīšanā un rotāšanā piedalījās skolēni ar ģimeni. Tās tika veidotas no papīra, diegiem, dabas materiāliem un pat no makaroniem.

Skolas speciālā žūrija izvēlējās 10 īpašākās un oriģinālākās eglītes:

Karīna Belova 1.a

Elīna Vēkšēja 2.a

Amēlija Grebeža 3.a

Agnese Kindzule 3.b

Agate Vanaga 2.a

Artūrs Kuzmins 1.a

Elīna Soma 3.a

Vika Mališeva 2.a

Gabriels Sockis 1.a

Romans Razorjonovs 3.b

Paldies visiem, kas piedalījās.
Priecīgus Ziemassvētkus! Laimīgu Jauno 2021. gadu!
Sākumskolas MK

Copyright 2012. Free Joomla 2.5 templates. Rēzeknes 5. vidusskola